Dziś Dubai a jutro …

O mnie

Hey!

Mam na imię Kasia i jestem zwyczajną dziewczyną, żoną i mamą jak wiele z Was. Blog ten powstał z myślą, aby podzielić się z Wami tym, co lubię robić na codzień czyli gotowaniem. Największą radością jest dla mnie widok, gdy moja rodzina czy przyjaciele rozkoszują się przy stole tym, co dla nich przygotowałam. Któż z nas zaprzeczy, że smaczne jedzenie daje nam tak samo wiele radości i spełnienia co miłość najbliższych osób? Moja przygoda w kuchni zaczęła sie już wiele lat temu. Życie ułożyło mi się tak, że naprzemian mieszkałam w kraju jak i za granicą, dzięki czemu mogłam poznać smaki różnych zakątków świata. Na chwilę obecną mieszkam w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dlatego dodam też wiele smakowitych dań z Bliskiego Wschodu i Azji. Uwierzcie mi, wiele z nich zmieni wasze spojrzenie na kuchnię z tej części świata.

Ponieważ już od najłodszych lat zmagałam się z migreną, zaczęłam szukać ratunku w pożywieniu. Wiele mądrych osób z całego świata mawiało, że zdrowie zaczyna się w jelitach, dlatego postanowiłam zmienić nawyki żywieniowe swoje i swojej rodziny co przyniosło niesamowite rezultaty. Szukałam wiele informacji w internecie, książkach i doświadczeniach innych osób, ale wiadomo że najlepiej jest sprawdzić na sobie samym i powiem Wam że efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Wkrótce rozbuduję mojego bloga o informacje na temat leczniczych właściwości ukrytych w warzywach, owocach i ziołach. Postaram się Wam doradzić jak w naturalny sposób możecie złagodzić lub całkiem pozbyć się wielu dolegliwości, dlatego też jeszcze bardziej chcę się z Wami podzielić moimi doświadczeniami. Blog ten w większości opiera się na potrawach wegetariańskich. Wykreśliłam całkowicie mięso z mojej diety i znacząco ograniczyłam złe cukry i produkty z przetworzonej mąki, ponieważ uważam, że są one szkodliwe. Większość z Was już się zapewne przeraziła, ale spokojnie, ja na początku zareagowałam tak samo a jest to całkowicie błędne nastawienie. Obiecuję Wam, że będziecie mile zaskoczeni nowymi smakami tak urozmaiconymi, że zaczniecie się zastanawiać, dlaczego dopiero teraz podjeliście tą decyzję. Co najważniejsze, w tej mojej kilku miesięcznej przygodzie bez mięsnej czuje się wspaniale. Nie zażyłam ani jednej tabletki przeciwbólowej, jest mi lekko, mam mnóstwo energii i w żadnym wypadku nie chodzę głodna, wręcz przeciwnie, każdego dnia mam dylemat co dziś przygotować, bo tak wiele potraw chciałabym zjeść za jednym razem.

ilove2cook.pl

Zapraszam więc każdego z Was do przygody kulinarnej,bo odpowiednie odżywianie potrafi sprawić cuda i wyleczyć z wielu dolegliwości przy okazji dając tyle radości każdego dnia

Dołącz do Newslettera!